Můj přítel mě čtyři měsíce po narození naší dcery podvedl. Tvrdí, že je to moje vina, protože jsem se mu dostatečně nevěnovala. Ztrácím se v tom, kde je pravda. Sama nevím, jestli ho mám opustit, nebo se pokusit o nápravu. Když jsme se rozhodli pro založení rodiny, myslím si, že ani jeden z nás reálně nevěděl, co se změní. Viděli jsme jen ty hezké věci, ale nechtěli jsme si připustit, že to bude dřina. Během těhotenství jsem fungovala vcelku normálně. Neměla jsem žádné nevolnosti, ani mě nezmáhala známá těhotenská únava. Přítel dostával vše – teplé večeře, pravidelný sex a čistý dům. Veliká změna přišla právě po porodu. Dcera musela přijít na svět císařským řezem. Pokud jste ho zažily, víte, že takový zásah do těla něco stojí. První dny v porodnici jsem nebyla schopna si sama stoupnout. Sestřičky mi pouze chodily přikládat dceru na kojení, nebo mi pomoci vstát na toaletu.

Když mě pouštěly domů, doporučily mi, abych se šetřila a využila pomoc svého partnera. Já je uklidnila, že mám doma toho nejlepšího chlapa, který mi pomůže. Když jsem to říkala, sama jsem tomu věřila. Jenže už první týden doma s dcerou naznačil, že budu na všechno sama. Choval se jako kdyby to dítě bylo jenom moje. Už po čtyřech týdnech po mě vyžadoval sex. Když jsem mu ukázala lékařskou zprávu, kde se psalo, že během šestinedělí se sex nedoporučuje, protočil panenky. Já jsem navíc měla zcela jiné starosti. Dcera měla otočené dny. Přes den spala a v noci ožívala. A to pláčem a hladem.

Nikdy se snad nestalo, že by mně u ní v noci vystřídal. Já si totiž během dne také neodpočinula. Musela jsem obstarat chod domácnosti. Začala jsem se točit v začarovaném kruhu. Přes den jsem fungovala jako hospodyňka a v noci jako starostlivá matka. A do toho přítel čím dál tím častěji vyžadoval milování. Nejenom že jsem se na něj fyzicky necítila, já na to ani neměla chuť. Prosila jsem ho, aby byl trpělivý a dal mi ještě prostor na zotavení. Nikdy mi neřekl nic vlídného. Pokaždé se urazil a mumlal si pod vousy něco ve smyslu, že je zde navíc.

Když byly dceři čtyři měsíce, cítila jsem se o něco lépe. Začala se přetáčet, takže její koliky ustaly. Už se budila jen dvakrát za noc. Já jsem taktéž přicházela k sobě a chtěla se začít věnovat i příteli. Jednou v noci jsem se k němu přitulila a pokusila se o sexuální kontakt. On mě ale odstrčil.