S Mirkem jsem se seznámila před sedmi lety. Náš vztah byl od začátku skvělý, oba jsme měli stejné plány a vize budoucnosti. Asi po dvou letech vztahu se nám narodila krásná a zdravá dcera. Dva roky na to syn. Byli jsme velmi šťastní a byli jsme spokojená rodina. Jedna věc nám naši idylku ale přece jen kazila. Moje matka od začátku na Mirka nadávala. Vždy s ním měla nějaký problém a když jsem s ní byla sama, snažila se mě od něj odradit. Nechápala jsem to. Mirek jí nikdy nic špatného neudělal, nic špatného neřekl. Byl vzorným otcem, který chodil do práce, doma pomáhal a nejdůležitější pro něj bylo, aby celá rodina byla šťastná. 

Po čase se ale začal měnit i Mirek. Už jsem v něm nepoznávala toho muže, do kterého jsem se před lety zamilovala, a po několika hádkách jsme si řekli, že si možná přece jen nejsme souzení. Rozhodli jsme se, že se rozejdeme a v dobrém jsme se rozloučili s tím, že děti zůstaly v péči mně a Mirek na ně posílal každý měsíc alimenty. To se ale velmi rychle změnilo. 


Pár měsíců po našem rozchodu jsem zjistila, že Mirek je partnerem mojí mámy. Ano! Té, které ho nemohla ani vystát a neustále mi říkala, že si zasloužím někoho lepšího. Pravděpodobně to dělala proto, abych se na něj vykašlala dřív než on na mě a já byla za tu špatnou. Vůbec nevím, jak dlouho takhle aférka trvá, ale jsem přesvědčená o tom, že to začalo dávno předtím, než jsme se s Mirkem rozešli. 

Ale to vem čert. Nejvíce mi vadí, jak se Mirek začal chovat ke svým dětem. Na alimentech posílá sotva půlku s tím, že mi to přece musí stačit. Když jsem se stavila u mámy, kde byl pochopitelně i Mirek, neboť s mámou i bydlí, tak jsem mu o alimentech říkala. Že má určeno soudem, že mi má posílat 6 000 a ne pouze 3 000. Byla jsem tvrdá, měla jsem toho dost. Pohrozila jsem mu, že celou situaci budu řešit. Oba se mi ale vysmáli. Hlavně že mámě pořád kupuje nějaké oblečení, vodí ji do restaurací, koupil jí auto… Takhle pozorný ani ke mně nebyl. Je mi z toho smutno. Zaprvé mě mrzí, že jsem přišla o mámu, a zadruhé to, jak Mirek kašle na děti.