Zhruba před rokem se můj partner Lukáš začal zajímat o motorky a velmi rychle zatoužil po své vlastní. Udělal si tedy řidičský průkaz a byl rozhodnutý, že si nějakou motorku pořídí. Problém byl v tom, že jsme na motorku zrovna neměli dostatek financí. Plánovali jsme se společně přestěhovat a šetřili každou korunu. Lukáš měl spořící účet, který mu kdysi založila babička, a právě peníze z účtu měly pokrýt jeho podíl na stěhování. Už jsem se moc těšila, až budeme bydlet v novém a všechno pomalu plánovala. Jenže Lukášova touha po motorce byla silnější, a tak si ji koupil.

Zpočátku mi tedy neřekl, že si ji koupil. Tvrdil, že ji dostal od strýce, který je opravářem motorek a aut. Mně na tom ale něco nesedělo a tak nějak jsem cítila, že mi rozhodně neříká pravdu. Najednou, když měl Lukáš svou vytouženou motorku, přestal o společném bydlení úplně mluvit. To pro mě bylo dalším signálem toho, že si historku se strýcem vymyslel a na nákup motorky použil peníze určené na stěhování. 
Krátce na to nastal lockdown a stěhování tedy nebylo na programu dne. Jenže po čase jsme téma společného bydlení zase obnovili a já zmínila onen spořící účet. Nastaly výmluvy a lži, do kterých zatáhl i své rodiče, kteří mi tvrdili, že z toho účtu není možné vybrat peníze dříve, než bude Lukášovi třicet let. Že prý od toho účtu ztratili nějaké papíry. Dokonce mě dotáhl i do banky, kde se pochopitelně žádný účet nenašel. Najednou úplně otočil a začal mi říkat, že si rodiče koupili nové auto a že mu ten účet určitě právě oni vybrali. 

Už jsem toho měla tak akorát dost. Moc dobře jsem v tu chvíli už věděla, že tu motorku jen tak nedostal a že ty peníze ze spoření padly právě na ni. Chtěla jsem ale, aby mi to konečně přiznal. Dokonce jsem mu řekla, že nebudu naštvaná, když to řekne narovinu. Neřekl, nepřiznal. 

Pár dní na to jsme šli na návštěvu k jeho rodičům a já už se neudržela. Začala jsem do něj šít a nakonec z toho vznikla velká rodinná hádka, ve které už ho jeho rodiče odmítali krýt. Oni sami mi před ním přiznali, že ty peníze ze spořícího účtu padly právě na zmíněnou motorku. Přítel se z toho sesypal, omlouval se mi a začal říkat, jak motorku prodá, abychom měli zase peníze na bydlení. Jenže mně už teď o ty peníze vůbec nejde. Já tušila už dávno, že je použil na ten křáp. Ale neskutečně mi vadí, že mi lhal, a to takovou dobu a tak vytrvale. Jsem fakt naštvaná a netuším, co mám teď dělat. Bojím se, že mu už nikdy nebudu moct zase plně důvěřovat. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.