Vychovala mě celé dětství moje milovaná babička s dědečkem. S ní jsme měly se sestrou opravdové dětství. Byl to anděl. Jediné její přání bylo, aby přežila do naší dospělosti. Aby měla jistotu, že se budeme mít dobře.

Bohužel o pár let později zemřela a k nám se musela nastěhovat máma se svým přítelem. Začalo opravdové peklo a dům, kde nás babička vychovávala, se stal domem hrůzy a strachu. Matka s přítelem nás týrali fyzicky i psychicky.

O babičce se mi pořád zdálo. Úplně první sen byl, že probíhal její pohřeb a já se podívala z okna a ona tam stála s květinou v ruce a s někým si podávala ruku a usmívala se. Věděla jsem, že je to její pohřeb. Babičku jsem si už nepamatovala vzhledově, ale pamatovala jsem si její úsměv. V dalších snech se mi ale ukázala celá. Vždy byla na zahradě, nebo v domě a věšela prádlo. Povídaly jsme si a ptala se mě, jak to zvládame atd. Jakmile jsem se vzbudila, tak během dne jsem na její tvář začala zapomínat a já věděla, že to byla skutečně ona. Dohlíží na nás pořád. Takto to trvalo několik let a mně přišlo, že je v domě uvězněna a čeká až se budeme mít se sestrou konečně dobře. Se sestrou jsme se odstěhovaly a každá máme svůj život a jsme konečně šťastné. Když jsem čekala mé první dítě, tak za mnou babička přišla naposledy. Opět jsem se probudila v tom domě a babička v patře věšela prádlo (vždy to tak krásně všude vonělo). Zase jsme si povídaly a ptala se mě na mého muže a na novou rodinu a jak se mám. Poprvé jsem na její tváři v tom snu viděla ten její úsměv, který si pamatuji. Povídala jsem ji o miminku, které čekám a jak jsem šťastná. Ona se usmívala a najednou mě pohladila po tváři a řekla "víš co máš udělat" a já se ohlídla a po schodech za mnou zpomaleně běžela sestra a taky se usmívala. Věděla jsem, že mám jít za ní. Běžely jsme na půdu a tu půdu jsme společně podpálily. Potom jsme spolu utíkaly zase dolů a já se ohlídla, jestli tam babička pořád sedí. Už tam nebyla. Utíkaly jsme ven z domu a sedly si venku na trávu. Najednou přišel děda a stoupl si vedle nás. Společně jsme se koukali, jak ten dům hoří. Máma s přítelem utíkali někam pryč. Věděla jsem, že je babička konečně volná. Od té doby se mi o babičce už nezdálo.